.

Çarşamba, Temmuz 27, 2011

2.45 Reşit Oldu

Bundan tam 18 yıl önce 27 Temmuz 1993 yılında son olimpiyat şampiyonu Javier Sotomayor, Salamanca'da pistteydi. O gün öyle bir yüksekliği geçti ki Kübalı, 18 yıldır gökyüzüne en çok yaklaşan atlet olma unvanını koruyor.

Komünist toprakların bir başka etkiye sahip olduğu bir atletizm dalı olan Yüksek Atlamada, kadınlarda Sovyet Stefka Kostadinova (24 yıllık rekor hala kırılamadı) erkeklerde Kübalı Javier Sotomayor günümüz futbolundaki Barça etkisini atletizm pistlerine taşıyorlardı. Sotomayor, 8 Eylül 1988'de 2.43 ile ele geçirdiği rekoru öyle iki atlayışla perçinledi ki Yüksek Atlamada kendi çıtasını yarattı. Bugün ben o perçinlediği çıtalardan en yüksek olanına değinmek istiyorum; tam tamına 2.45 olanına.
Doping söylentileri ile geçen 80'lerin ardından (bkz: 100 metre kadınlar rekoru) bir nevi sıklaşan kontrollerin arasında rekor kırmak eskisine göre zorlaşmıştı. '92 Barcelona'da 2.40 ile altın madalyayı kazanan Sotomayor, '93 Dünya Şampiyonası öncesinde İspanya'nın Salamanca şehrine uğrayacaktı. 22 Ağustos'taki Dünya Şampiyonası öncesinde Kübalı atlet için iyi bir deneme olacaktı. Kariyerinde daha önce bir de olimpiyat bronz madalya ve 2.30 ve üzerini 227 geçme başarısı bulunduran Sotomayor, Salamanca'da akşam üzeri vakti son hakkı öncesinde 2.41 ile birinciliği garantilemişti. Son hakkını dünya rekoru seviyesine çeken Javier, yüksek atlamacıların klasik denemesini yaptı. Belki de kendisi bile inanamadı bu atlayışa. 6. ve son hakkında 2.45'i zor da olsa (bar düşmemek için çok direndi) geçmeyi başaran Sotomayor, haklı başarısını kazanmış oldu. Rekordan yaklaşık bir ay sonra Toronto'da 2.41 ile altın madalyaya uzanan Kübalı atlet tüm dünyaya bir numara olduğunu göstermişti.

Daha sonra Sevilla ve Mar de Plata'da 2.42 ve 2.40'lık derecelere imza atan Sotomayor, 2000 Haziran'ın da Pan-Amerikan Oyunları'nda doping yaptığı gerekçesiyle ceza alınca atletizme 34 yaşında veda etti.

1 Comentário:

Adsız dedi ki...

[p]Fashion cheap uggs for sale hot . care method reference [url=http://uggminifr.webstarts.com]ugg mini[/url] light, but making sure you do not use detergent containing bleach component . How many shoes would you say that about? There isn't any break-in period, and they feel like you are wearing nice slippers inside public . Each sand pair carries white sheepskin inside . " For decades, "ugg" was generic term used for sheepskin boots made in Australia . Ugg Age group Boots . If you aree actually wanting for a excellent shoe, then you need to test out the Young children shirts and Shox . This being the case, you will find a number of far better Ugg boots in Sydney than you might in, say Minnesota . It is in fact this unique look that makes it stand out in the crowd.[/p][p]A white engagement ring is not only beautiful but is also a symbol of great freshness [url=http://uggsaleclearancecheap.webeden.co.uk]ugg sale clearance cheap[/url] that is their in your love and respect and care that you have for your loved one . For that reason, his [url=http://bottesuggclassic.webstarts.com]bottes ugg classic [/url] organization was once real uggs for less at a negative balance condition . T h e p r o d u c e r s a r e s i l l o p e r a t i n g d i f f i c u l t t o c r e a t e p r o g r e s s f o r t h e U G G B o o t s , o r t h e s t y l e , f o r t h e d e s i g n , f o r t h e c o m f o r t a b l e n e s s , [url=http://buyukcheapuggboots.webeden.co.uk]buy uk cheap ugg boots[/url] e t c . Although seeing that technological know-how innovations,cheap ugg boots, the flexibility intended for kinetic design to face most of these complications innovations far too . " cheap snow boots I WangFuYin accusations of default, I know I'm tactful meanness, because the pastoral poetry is plain, for I have is distant extravagant hopes . This tiny little girl with blonde ringlets and a sweet little face was wearing her white creation with beautiful angel wings and when she walked out onto her little platform to talk [url=http://uggsoldesfr.webstarts.com]ugg soldes[/url] to the shepherds she was wearing the coolest little pair of Uggs you ever saw! All the parents said a collective aahhhh?and the little angel delivered her lines perfectly before skipping off (loudly) out of sight . Of course, this is great . But more than that, these shoes which manufactured [url=http://uggpascherdutout.webstarts.com]ugg pas cher du tout[/url] from sheepskin are extremely comfortable and can keep your feet warm.[/p]

  ©EmreCeSpor - Todos os direitos reservados.

Template by Dicas Blogger | Topo